След позицията за закриване на КПК от страна на ДПС-Ново начало, представлението видно продължава.
Според „Галъп-НН“ собственост на Борислав Цеков, ортак на Делян Пеевски от времената на младежкото НДСВ заявява, че ДПС-НН е само на 8% от водещата ГЕРБ, ако избори имаше днес. Естествено не е ясно каква е извадката, в кои населени места е правено допитването и дали % са точно тези. Натъкмистиката е видна.
Това със сигурност обаче е послание към Борисов да внимава повече. ББ е наясно, че минат ли на снимка под герба двама кметове на два големи града нещата се обръщат. Точно затова бе акцията с кмета на Варна и зам. кмета в София. Коцев отказал да се снима под герба и видяхме какво му се случи. Всички градоначалници вече знаят какво ще ги последва ако не се снимат под герба в кабинета на Пеевски.
Защо изведнъж кметовете им станаха толкова важни? Защото Пеевски вече всичко в има МВР. И министъра е вече негов и личния състав с увеличените заплати са негови. Остава им другия важен играч на местно ниво и това е кмета, за да има пълен контрол над купения и контролиран вот в градовете. Ако междувременно се справят и поставят свой човек във Варна и Благоевград, а вече имат и ОС на Пазарджик, тези 8% може да се окажат средно трудни за преодоляване.
При тези бушуващи пожари, многобройни протести на много социални групи, масово безводие, Борисов е силно притиснат и притеснен за идващата стихия в собствената му къща. Не тази в Банкя, а партийната. Случилото се във варненската организация на ГЕРБ е само началото и той го знае.
Отивам за пуканки, че свършиха!
Bnews.bg






