
Еврозоната пред все по-сериозен въпрос, въпреки заявките на ГЕРБ, че била приоритет.
Причината внасянето на бюджета да бъде отложено със седмица е ангажимент на България да изготви структурно-фискален план, имаме необходимост от няколко дни, обясни в кулоарите на парламента министърът на финансите Теменужка Петкова. Този план трябвало да се предаде в ЕК и е за периода 2025-2028 г.
Преди това Борисов обеща с голямата торба с обещанията, че назначенията за ДПС и за другите партии по министерствата ще започнат след приемането на бюджета. Междувременно, БСП вече пробута четирима зам. министри.
По-рано тази сутрин от „Демократична България“ обвиниха кабинета, че бави умишлено внасянето на бюджета и това заплашва влизането на страната ни в еврозоната.
Вчера от публикувано решение в Правно-информационна система на Министерския съвет стана известно, че срокът за внасяне на държавния бюджет в парламента е удължен от 14 на 21 февруари.
Bnews.bg








