
Положението в престъпната фамилия на Боко и Шиши е като във филма “Вадете ножовете” – привидно живеещата благопристойно аристократична рода е затънала в дългове и пороци и скоро ще се избие със свирепо клане, когато дойде да дели плячката от наследството.
Пеевски и Борисов си ги мерят непрекъснато, но не явно и все още не са си обявили война видимо и официално. Няма и да го направят. Но сблъсъкът е неизбежен, защото двамата с тумбаците се стремят към едно и също нещо.
Целта на двамата топ интриганти и лъжци е да заграбят еднолично властта като министър – председатели.
Как го мисли Пеевски? Взима ГЕРБ от Борисов, вдига проксито си Росен Желязков за президент, а Пеевски става премиер още в този Парламент и с почести пенсионира Борисов, особено ако ГЕРБ – Ново начало и ДПС спечелят президентските избори. Тогава предсрочни избори не се предвиждат. Важно е да се знае, че Росен Желязков само формално е от ГЕРБ и се води близък на Борисов проформа. Желязков и екипът му Никола Николов (шеф на кабинета му) и Габриела Козарева (Главен секретар на МС) са абсолютно и 100% хора на Шиши и водят тотално паралелна политика от ГЕРБ. Информацията на BNEWS за обкръжението на двамата е абсолютно достоверна – ние знаем кой кой е йерархията на двамата – от шофьора на Шиши Марио до Очиларката, както Шиши нарича дясната си ръка и до човека, който движи кеша и имотните сделки на Борисов в Банкя “Братовчеда Ради”*.
Повечето фигури, които Дебелото набута в обкръжението на Борисов (като Ревански и Мирински) са лично предани нему, а не на старчока от Банкя. Старите кръгове на Борисов – като Котараците и разни съмнителни биснесмени също са прихванати отдавна от Пеевски. Борисов разполага само с Пашата и Братовчеда Ради, но и това въобще не е сигурно. Въобще не му е сигурна и Цветелина Бориславова, която за разлика от дъщерята на Борисов, не може да понася Пеевски, но мрази и самия Бойо, както го нарича. Таки е твърде нависоко и твърде голям и ще реши КОЙ да подкрепи едвам на финалния рунд. Мачът може да свърши бързо. Все пак, когато става въпрос за мутри с патологична психика, с изключително его и страхливци по природа – единият, от които минал през затвора, другият през лудницата, сблъсъкът се очертава да е непридвидим.
Важно е да се знае, че топ 50 – 100 на обкръжението на Борисов и Пеевски са изключително забогатели от тяхната корупция хора – въртят почти неправомерно и незаконно или привидно законно десетки милиарди активи и финансови потоци – тоест имат много за губене и трудно биха се разделили подобни активи. Ще ги придобие накуп, който оцелее или ако въобще някой оцелее. Ако не – този, койото живее в Дубай.
Борисов опитва да спаси жалки остатъци от ГЕРБ и има друг вероломен план. Той отново включва овакантяването на премиерския пост от Желязков, но с надеждата да го заеме той и да остане премиер, независимо дали онзи спечели или загуби изборите. За целта Борисов ползва машите си от ДБ и Възраждане, с които да плаши Пеевски, ако Дебелото поиска да става премиер без избори.
Парадоксално, но факт е, че Борисов има по-голямо влияние вече в прокси партиите си – Възраждане и ДБ (на Прокопиев), отколкото в ГЕРБ.
Борисов се надява и на подкрепа отвън. Брюксел и Вашингтон никога не биха допуснали участие на скандална престъпна фигура като Шишкото от Магнитски да участва в изпълнителната власт, разсъждава Борисов, който също е оцапан над ушите от корупционни скандали.
Дали сметките на Пеевски и Борисов не са сметки без кръчмар, ще разберем по-скоро, отколкото корпулентните се надяват.
Европа затваря кранчето.
Малката подробност е, че ЕС затъва в кредити и ЕЦБ няма да позволи на България да харчи безотговорно с нови дългове. А без свеж кеш и банков ресурс, корупционният модел на Пеевски и Борисов ще пресъхне и ще се срути под напора на двамата колоси на глинени крака. Затова тази година Дебелите фалшифицираха бюджета и изтеглиха 20 милиарда дългове, за да имат поне по 1 милиард корупционен ресурс до изборите за президент. Скоро в София пристига нов посланик на САЩ, а той, също като Тръмп, въобще не е фен на Борисов и Пеевски…
Как работи мнозинството и каква е цената на новата Четворна сглобка под покрива на Новото начало и в скута на Пеевски?
Още свежи анализи от запознати със задкулисието:
Моят анализ сочи, че битката е между Борисов и Пеевски и двамата използват проксита за тази битка, докато се кълнат във вярност един на друг. Борисов е проказа. Абсолютна проказа. Той унищожи България. Защото е само алчен. Не е умен и няма и елементарен морал. Хитър и нагъл. Ако проследим част от тези, които са все по медиите /странно как, след като са уж опозиция и уж протестъри срещу властта/, ще видим дълбоки и топли връзки с единия или другия. Дори вече е безинтересно. Но хората се ловят и не помнят какво се е случило. Истината е, че битката не е за лева, битката ни трябва да е за сваляне на Борисов и ГЕРБ от власт. По какъвто и да било начин. Докато ГЕРБ ги има, нищо няма да се промени. Това е истината.
Елена Гунчева-Гривова
Пеевски крепи Железаров! Железаров вика, че Тиквун осигурява мнозинство за вотовете! Фритюрника, Медузата, двата следствени Иванов и Генов обслужват Кирчо Добрев , съдружника на феномена, Балабанов и Тошко бранят интересите на Орлин , дето беше комшия на Слави, разпределя парите на столична община!
Имат 139 дупетати!
Прав е Дебелото! Кога реши, тогава!
Другите са заложници и слушкат!
Начело с Тиквоний Банкянски!
Как живеем:
- Като сега! Тиквун, Шиши, присъдружните бесепари и ониядетогиняма още 3 години си делкат около 120 милиарда на година!
- Както преди! По т. 1, ама само Тиквун и Феномена !
- Изнасям се в Испания, окончателно, от 2015 съм там!
- Дреме ми, аз съм пенсионе!
- Квото такова!
Ентелигент!
Иван Петров, бивш апелативен прокурор на София
*Скоро в най-четения в социалните мрежи електронен портал за новини и анализи BNEWS очаквайте поредицата Цялото кралско войнство – потрети на цялото близко обкръжение на Пеевски и Борисов, което е пряко замесено в техните корупционни дела!
Bnews.bg








