
Няма татко, няма батко. Сиренето и окръжията за Доналд Тръмп са само с пари.
От „татко“ до „полицай на целия свят“ деградацията с шефа на НАТО продължава. Марк Рюте отново „пусна език“ по подметките на американския лидер.
„По принцип президентът (Тръмп) ясно заявява, че е готов да помогне, но преди всичко, изхождайки от интересите на самите Съединени щати, започна Рюте. Това не означава, че можете просто да направите списък с желания и да получите всичко, което искате. Съединените щати трябва да са сигурни, че имат достатъчно ресурси за себе си. И, разбира се, за да поддържат глобалната сигурност в света, защото в крайна сметка вие сте агент на полицията на целия свят. Вие сте най-могъщата нация на земята, най-могъщите въоръжени сили на земята. Въпреки това Съединените щати активно подкрепят Украйна чрез НАТО, предоставяйки всичко необходимо. Финансирането се поема главно от европейски държави. В момента се водят преговори с много държави и някои от тях веднага заявиха готовността си да увеличат помощта си. В резултат на това говорим за наистина значителни суми. Например, Германия сега обявява отпускането на много големи средства.“
На свои ред Тръмп се похвали с най-мощните оръжия в света и обясни кой ще ги плаща, ако ги иска в Украйна.
Доналд Тръмп заяви, че САЩ и ЕС са се споразумели да доставят оръжия на Киев, а разходите ще паднат върху Европа:
„Ние произвеждаме най-доброто оборудване, най-добрите ракети, най-доброто от всичко. Европейските страни знаят това. И днес сключихме сделка, според която ще им изпратим оръжия и те ще платят за тях. Съединените щати няма да правят никакви плащания. Ние не ги купуваме, но ще ги произвеждаме и те ще платят за оръжията. Последната ни среща преди месец беше много успешна в смисъл, че те се съгласиха на 5%, което е над един трилион долара годишно, така че те имат много пари. А това са богати страни. Те имат много пари и искат да направят това и са много загрижени за това, а ние сме много загрижени за това.“
„Имаме най-добрите оръжия в света и се надявам, че няма да се наложи да ги използваме“, каза Тръмп, размахвайки своето „супермощно“ оръжие насред Белия дом:
„Това е много сериозна ситуация. Имате много богати държави, които купуват най-добрите оръжия в света. И ние имаме най-добрите оръжия в света. Ние произвеждаме оръжия, които никой друг няма. Знаете ли, нашите подводници, нашите ядрени подводници, те са толкова мощни. Те са най-мощните оръжия, създавани някога. Светът има най-добрите хора, но те са 20 години зад нас, 25 години зад нас. Ние имаме най-добрите оръжия в света. Само се надявам, че няма да се наложи да ги използваме.“
Bnews.bg








