Нов фаворит за омбудсман изгря късно снощи. Известен столичен бизнесмен, близък до Пеевски, извози спешно за София от Гръцко Антон Станков миналата нощ. Бившият правосъден министър по времето на НДСВ и бивш съдия в София безспорно е най-компетентния за поста, но дали е достатъчно независим.
Твърди се, че зад неговия избор застава Пеевски напук на Борисов. Очаква се Певвски да наложи силово Станков за омбудсман без гласовете на ГЕРБ.
Станков също е доста критичен към партията на Борисов през годините.
Затова Борисов заговори за избори. Ако има омбудсман без гласовете на ГЕРБ и след решението на Апелативния съд, да остави Коцев в ареста, вече е напълно видимо, че Пеевдки кара влака в държавата и управлява еднолично през новия Орешарски – Росен Желязков.
Bnews.bg







