
Преди няколко дни МВР се похвали с разкритие на най-голямата лаборатория за контрабандни цигари в историята на България. Вчера пуснаха под гаранция собствениците на терена, на който е направено това нещо, което работи от години. За няколко дни различни съдилища в България пуснаха под гаранция или осъдиха със смешни присъди убийци на трима души на пътя, други хора, които си пият питието на тротоара в градско заведение, и не помня още какви кошмарни истории от новините.
Десет часа Софийският градски съд не можа да реши дали да освободи варненския кмет, който можеше въобще да не бъде арестуван и който лежи в ареста от десет дни, защото не е дал обществена поръчка на някаква простакеса със силиконови уста и клиентела на ГЕРБ, получавала милиони от наркомана и предишен бандит и кмет на Варна П…х.
На единадесетия час съдът на Пеевски, който докара напълно незаконно варненския кмет тук, защото има пълната власт над него – и в това няма никакво преувеличение – остави Благомир Коцев в ареста.
Мутрата си държи на авторитета и гази всичко – от БОК до Варна. Тази симбиоза между инфантилизъм, нарцисизъм и мутренска арогантност наистина е противна и дава облика на България, откакто я помня.
И Пеевски няма никаква вина за това, защото е точно такъв, какъвто изглежда. Под и около него са наредени политици, съдии, прокурори, журналисти, бизнесмени, доктори, кметове, средна класа, ниска класа – всичко, каквото ви дойде на ума и което съставлява така наречения народ. Това е патология и най-вече същинско варварство. Вулгари.
Бойчето беше прав в много неща и най-вече в репликата си: Вие сте прости и аз съм прост, затова се разбираме.
Това е пълен потрес. А още по-големият потрес е, че хората, които не понасят ПП–ДБ, намират това за нормално и май му се и радват.
Хвани едната и удари другата страна – гламави хора без никакво чувство за справедливост и без никакъв ум да правят разлика между добро и зло, защото са заслепени само от собствените си страсти, нахлули в главата им по случайност.
И нещо, което наистина ме потиска – хора без никаква култура, никакви наченки на цивилизационен процес в менталността, никакъв дух.
Хора, които медията и Фейсбук влачи накъдето си поиска. Това си е лумпениат, откъдето и да го погледнеш.
Циганите имат много по-точно чувство за справедливост.
България може и да се придвижи леко напред (което въобще не е сигурно), когато всички български институции бъдат овладени от чужденци и когато тази страна, управлявана брутално от мутри през последните 35 години и от селяни през предишните 45, както и в различна последователност от същите в по-предишните 67, бъде претопена в еврозоната на катастрофиралата Европа.
Хора, които за половин век не могат да построят път от единия до другия край на страната си, като една човешка длан. Край на всички очаквания за това население. То е такова, каквото е и трябва да го обичаме, защото човек не може да мрази себе си вечно. Последното също е патология.
Всеки човек с малко вътрешно достойнство и усет би се отвратил от това, което се разиграва пред очите ни, но май няма голяма критична маса от такива хора.
Затова и най-гледаният човек в YouTube е Иво Христов, който казва на българите, че нищо не става от тях, а те продължават да го гледат с нарастващ интерес. Човекът ще се окаже прав.
Явор Дачков във фейсбук в полунощ – ценителски текст от тези, които се появяват от автора в полунощ и на сутринта се трият от автора, но имат огромен читателски отзвук. Ние ги “ловим” и пазим за поколенията като свидетелства на времето. Дачковите среднощни “апокрифни есета” са отделен жанр в социалните мрежи и в журналистиката, както пише Тихомир Чергов. Тези текстове имат крехък живот, но са суров и правдив материал за тежките свински времена, в които живеем.
Bnews.bg








