
Пеевски, който се оказа с по-слабите карти след протестите, заигра вабанк за бухалката си КОНПИ и вдигна залозите. Днес рано сутринта в събота Пеевски поиска ужким да закрива Комисията преди да и изберат ръководство, а после спеши лични си премиер Росен Желязков и заложника си Борисов да се обясняват от плажа в Бургас, че не искат да закриват шишковата бухалка. Пеевски си ги поръча в три часа следобед в най-големите жеги с код червено, за да си ги гледа на гладно под климатика на плазмата си в бункера в хотел Берлин.
Историята със “закриването” на КПК заприлича все повече на фарс и на нагласен мач със сценарист Пеевски и изпълнители тандемът буфосинхронисти Борисов и Желязков, които играят под диригентската му палка.
Желязков на Шиши се страхува, че закриването на Бухалката ще спре 5 милиарда по ПВУ
Премиерът Росен Желязков коментира въпроса за антикорупционната комисия като заяви, че закриването на комисията сега може да доведе до загуба на 5 милиарда евро по Плана за възстановяване и устойчивост:
„Има всички предпоставки в скоро време Комисия за противодействие на корупцията да бъде с нов състав и това е предпоставка ние да получим второ и да получим трето плащане по ПВУ. И в този момент идва идеята за закриване на КПК и то не от кой да е, ами от „пионерите“ на идеята за новия състав на комисията и на идеята тази комисия да има още едни разследващи функции, с които да дублира следваща функции на МВР и на прокуратурата и на разследващите митничари“.
Стресираният формален лидер на ГЕРБ Бойко Борисов прехвърли отговорността, че опозицията вече притежава мнозинство комисията да бъде закрита:
“Винаги съм твърдял, че Пеевски има инстинкт и по никакъв начин няма да остави да го „закачат“ за КОНПИ. И тук ние сега, в момента, сме в много неприятна позиция. От една страна, ние трябва да защитаваме КОНПИ, която създадоха ПП-ДБ, която преписват на Делян, но той категорично не ги иска и се отрича, че има каквато и да е връзка с тях, и ние все едно защитаваме КОНПИ, за да получим тези 5 млрд. евро“, каза Бойко Борисов.
Цялото изказване на Борисов, така както е качено на неговата Фейсбук страница:
Кирил и Асен направиха чудовището КПКОНПИ, за да събарят политическите си опоненти, а сега трябва да го спасяваме, за да не загубим 5 млрд. Затова се налага всичко това да разкажем на обществото и на европейските ни партньори.
Като гледах на снимката Кирил Петков с шефа на КПК, в момента действията на антикорупционната комисия въздигат ПП-ДБ след погрома им в София, заради който Петков си подаде оставката. Изведнъж някой реши да спаси ПП-ДБ във Варна. Били объркали името на един депутат… “случайно”?! Да го разправят това на леля си, на чичо си, но не и на мен. На нас не ни трябва служебна победа! От една разпадаща се коалиция ПП-ДБ, КПК им помогна и да излизат по площадите.
Всъщност това, което Пеевски днес изпрати до медиите, че ще подкрепи закриването на КПК, подкрепяйки ПП-ДБ като в сглобката, поставя ГЕРБ, ИТН и БСП в малцинство със 100 депутати. По искане на ПП-ДБ и с решение на КС, сега 121 депутати трябва да гласуват. Ние вече нямаме това мнозинство.
С това разделение между Радев, партиите, хората – няма българин, който да обедини поне 2/3 от хората. Такъв човек няма! И няма да бъде избран. Затова висш пилотаж трябва да бъде на премиера, кабинета и министрите, за да се спасят парите по ПВУ. И аз лично ще обяснявам в Брюксел какво точно се случва…
Асен Василев бил споделил, че обща кандидатура с ГЕРБ за президент няма да имат. Аз не очаквам и не искам това. Асен Василев е ляв популист!
Bnews.bg







