
След като си избираха омбудсман за удобен за тях служебен премиер и след като Конституционният съд остави постното меню със служебни премиери пред президента, Пеевски и Борисов вече са готови за бързи избори през октомври. Остава Борисов да го обяви през следващата седмица в парламента. Причината ще бъде изборът на шефове на КПК и липсата на мнозинство, което да спаси бухалката на Пеевски от закриване. Не, че бухалката ще бъде закрита! И не, че Пеевски не в основата на целия този цирк, който има една цел – да отлага неизбежното. Идват избори с Бухалката на Шишковците и с техен служебен кабинет, на които ще е изключително трудно за всички останали партии, в това число и нова партия, ако президентът реши да участва.
“Правителството вече няма мнозинство в парламента. Ще трябва да се съберем и да решим”, това обяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в Бургас като коментира искането на Делян Пеевски Комисията за противодействие на корупцията (КПК) да бъде закрита, съобщава БТА.
„Сега всички виждат пораженията от това чудовище, което навремето Кирил Петков и Асен Василев направиха, за да могат да събарят опоненти, а сега ние трябва да спасяваме заради плана или да загубим пет милиарда“, каза още Борисов.
„Това, че ГЕРБ вкара България в Шенген и в еврозоната, е нещо, което страшно нервира политическите ни опоненти, особено „Продължаваме промяната“, но днес, за разлика от друг път, няма как да разгранича ПП от ДБ, защото ген. Атанасов е обяснил, че трябва да се затвори комисията. Това много им вършеше работа в последните седмици, защото приписваха неудачите си на това, че комисията е на Пеевски“, допълни Борисов.
Според него Пеевски вече е минал към ПП-ДБ с искането да се закрие антикорупционната комисия. Борисов заговори за ново мнозинство в парламента. В него включи „ДПС – Ново начало“ на Делян Пеевски и ПП-ДБ, понеже и двете формации се обявиха за закриването на КПК.
Слуховете на най-високо ниво в ГЕРБ сочат, че Борисов търси вариант, заради който да хвърли оставката на кабинета и да се ходи на избори есента. Всяко оставане на ГЕРБ във властта в конфигурация с Пеевски и негативните последствия от приемането на еврото ще свали много резултата им на избори. Бързите избори ще спасят рейтинга на ГЕРБ, могат да повишат резултата на Пеевски и да заварят неподготвен президента Радев с неговата бъдеща партия. Шишковците вече си избраха омбудсман, който попада в шорт листата на потенциални служебни премиери, а там са само техни хора, като до болка познатите Главчев и Киселова. Който и да избере Радев за служебен премиер от възможните варианти, ще бъде капия на Пеевски и Борисов и ще им прави изборите.
Следващата сряда, четвъртък и петък да последните работни дни на кабинета преди ваканцията до септември и се очаква още в първия ден Борисов да направи изявлението, че кабинетът трябва да подаде оставка или да поиска вот на доверие. Така ще ни прати на избори или ще принуди ПП и ДБ да се огънат като червеи в името на еврозоната и да подкрепят избор на ново ръководство на КПК, което ще работи срещу тях и ще бъде изцяло на корпулентия корупционер, санкциониран по закона за глобалната корупция “Магнитски”.
Ситуацията изглежда win / win за двамата шишковци – или отиват на избори и не носят отговорност за актуализацията на бюджета и погрома с еврото и няколо месеца упраелява тяхно служебно правителство или ПеПетата и ДБ поемат финален удар да изберат нова бухалка на Пеевски.
Bnews.bg







