
Андрей Гюров върна на президента Илияна Йотова изпълнен мандат за съставяне на служебно правителство. Няма да имате толеранс от 100 дни, няма да имате и 100 минути. Най-важната ви задача е да проведете честни избори, обяви държавният глава.
Официално вече е ясно, че съставът на служебния кабинет е следният:
В изпълнение на чл. 99, алинея 5 от Конституцията Гюров представи министрите:
Министерство на външните работи – Надежда Нейнски
Министерство на вътрешните работи – Емил Дечев, за което писа първо Narod.bg
Министерство на електронното управление – Георги Шарков
Министерство на енергетиката – Трайчо Трайков
Министерство на здравеопазването – Михаил Околийски
Министерство на земеделието и храните – Иван Христанов
Министерство на икономиката и индустрията – Ирина Щонова
Министерство на иновациите и растежа – Ирена Младенова
Министерство на културата – Найден Тодоров
Министерство на младежта и спорта – Димитър Илиев
Министерство на образованието и науката – Сергей Игнатов
Реклама
Министерство на околната среда и водите – Юлиян Попов
Министерство на отбраната – Атанас Запрянов
Министерство на правосъдието и вицепремиер – Андрей Янкулов
Министерство на регионалното развитие и благоустройството – Ангелина Бонева
Министерство на транспорта и съобщенията – Корман Исмаилов
Министерство на труда и социалната политика – Хасан Адемов
Министерство на туризма – Ирена Георгиева
Министерство на финансите – Георги Клисурски
Вицепремиер по европейските средства – Мария Недин
Вицепремиер за честни избори – Стоил Цицелков
Според промените в Конституцията след консултации с парламентарните групи и по предложение на кандидата за служебен министър-председател, президентът назначава служебно правителство и насрочва избори в двумесечен срок.
По време на консултациите с парламентарните групи президентът Йотова заяви, че тя и екипът ѝ ще направят всичко възможно изборите да бъдат на първата дата след великденските празници. Първата неделя след Великден е 19 април.
Narod.bg








