ПП и ДБ дължат обяснение за Сглобката с Пеевски и Борисов и с появата си опропастяват енергията на протеста.
Методи Лалов съсипа последния протест на Правосъдие за всеки, който бе в подкрепа на варненския кмет, но имаше забрана да се критикуват ПП, ДБ и дори ГЕРБ и Бойко Борисов: Писна ми от предатели и слагачи! Протестът не показа, че ПП и ДБ или организаторите му са си взели поука от това, че със Сглобката подариха цялата власт на Пеевски и Борисов.
Една от емблемите на гражданската съпротива срещу режима на Пеевски и Борисов Методи Лалов избухна срещу колаборационизма на протеста на Правосъдие за всеки и опита на ПП и ДБ да заиграят с ГЕРБ и Борисов за нова Сглобка.
Писна ми от предатели и слагачи! Ако сме на това дередже, то е точно заради такива хора.
Досега давах шанс на Велислав Величков, но след днешните му поредни шъткания и забележки по адрес на говорители на протеста, категорично за мен той е точно такъв. За какъв се мисли този човек!?
Когато си коленичил пред пРезидента Радев, нямаш проблем да се прегръщаш и с провалените сглобкаджии от ПП-ДБ и да им лъскаш имиджа.
Писна ми от предатели и слагачи! Ако сме на това дередже, то е точно заради такива хора.
Досега давах шанс на Велислав Величков, но след днешните му поредни шъткания и забележки по адрес на говорители на протеста, категорично за мен той е точно такъв. За какъв се мисли този човек!?
Когато си коленичил пред пРезидента Радев, нямаш проблем да се прегръщаш и с провалените сглобкаджии от ПП-ДБ и да им лъскаш имиджа.

Ето и коментара на друг граждани: Меко казано — отвратен съм.
Господин Лалов, обяснете ми, моля Ви: освен подкрепа за Вашата кандидатура и организацията на утрешния протест на БОЕЦ — какъв смисъл имаше днешното събиране?
Никой не извика нищо, нямаше една дума срещу правителството на ГЕРБ.
Какво означава „подкрепа за Коцев“ — морална? Духовна? Телепатична?
Какво точно трябваше да постигне това събиране на хора? Надежда Йорданова излезе с поредното нищо — едно дежурно пожелание за „по-добро бъдеще“, без нито една конкретна цел?
Ако протестите вече са PR събития без съдържание — да кажат, за да не си губим времето!?!
Друг потребител се включи в страницата на бившия съдия и бивш член на СОС:
Стана ми едно мило когато една дама спомена сглобката и Деса Конституционната, и Величков възмутено и с много страст призова за колективна амнезия.

Ето я и дамата, казва се Ася Стоянова във Фейсбук разказа случката:
Преди малко си тръгнах от протеста, организиран от Правосъдие за всеки под наслов “Да свалим бухалките на дерибеите”. Отидох не в защита на Благомир Коцев, а в защита на правото му на справедлив процес. И адски много хора бяха там именно в защита на независимото правосъдие, а не на Благомир, Пенчо, Ганчо и когото и да било.
И със сигурност не за да слуша политическите лица на ППДБ какви велики дела били свършили за правосъдната реформа, как били премахнали специализирания съд, как били променили фигурата на главния прокурор и как били премахнали преторианската гвардия на Гешев, ама видиш ли, лошите всички били развалили. Онези, с които се сглобиха.
И много се възпалих. Зорлем се добрах до микрофона, Велислав Величков ми даде с неохота една минута, направих ги две, за да обясня на юридическите остриета на ППДБ, защото те рядко влизат в зала, че:
- Спец съдът си е там, продължава да заседава в сградата на Черковна, но е пуснал и метастази в СГС;
- Спец-прокуратурата и тя си е там. Викат ѝ СГП. Най-личният ѝ състав също си е в сградата на Черковна;
- Там е и новата гвардия, вече не на Гешев, а на Сарафов, но по същество – на Пеевски. Вече ѝ викат КПК.
- А пък Десислава Атанасова е в Конституционния съд, от който реват, че им мачка реформите. Ми…
Велислав ми взе микрофона, нарече ме провокаторка, а казаното от мен – манипулация. Трябвало да забравим какво е било и да не се делим. Бедни ми Велиславе, една и съща мотика настъпваме от слаба памет, исторически компромиси и политически компромиси, а ти продължаваш да шъткаш на всеки, като че ли ППДБ са свещена крава. Ама не са, да не ти казвам какво ѝ направи прасето на кравата, че ще стане вулгарно. А тук няма кой да ми шътне.
Bnews.bg








