
ПП си говорят как си носят кеша, как ще финансират изборите, как ще купуват избори. Това е простъпка. Те бързо трябва да влязат в затвора.
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Коментарът му бе във връзка с изтеклия снощи запис на среща на ПП, където Кирил Петков, Асен Василев, Николай Денков и Лена Бориславова умуват как да прибират пари кеш за изборите.
„Винаги съм вярвал, че Кирил Петков е честен. От това, което чух , се разбра, че само той не е разбрал, че имат кеш. Звучеше чак миловидно като слушах как са безчинствали през тези 11-12 месеца. И е много интересно как подкрепящите им медии ще интерпретират това, че те реално перат пари и реално купуват гласове, заяви Борисов.
„Тук си говорят как си носят кеша, как ще финансират изборите, как ще купуват избори. Това е простъпка. Те бързо трябва да влязат в затвора. Жал ми е за вас как ще ги интерпретирате, обърна се Борисов към медиите.
Незаконни арести, незаконен кеш, незаконни електронни подписи, възмути се Борисов от действията на ПП.
„Благодарен съм за срещата, която имахме по-рано днес със синдикатите и работодателите. ГЕРБ продължаваме да вярваме, че една партия, която се явява на избори, трябва да каже на хората какво ще прави и с кой ще го прави. На 9 юни Европа ще стане също различна, хайде не, на 10-11 ще разберем“, коментира още Борисов.
„Светът е много сложен. Много е важно дали крайнодесните сили ще доминират. И ние в средата – ЕНП, ще имаме труден избори“, добави Борисов.
При нестабилност на ново правителство, наесен пак ще отидем на избори, разломът ще е тежък, прогнозира той.
Източник: https://dnesnews.bg







