Германската посланичка следи всички важни вътрешнополитически процеси. Понякога към това спада и събирането на лични впечатления от различни протести. Това е причината за вчерашното посещение на посланик Ирене Планк на протеста, организиран от „Правосъдие за всеки“. Така от посолство на Федерална република Германия в София отговориха в своя фейсбук публикация на позицията на българското министерство на външните работи.
„Като близки приятели и партньори в ЕС и НАТО България и Германия поддържат приятелски и изпълнен с доверие диалог“, пишат още от германското посолство.
По-рано днес Министерството на външните работи излезе с гневна позиция по повод на участието на посланика на Германия у нас Ирене Мария Планк на протест на ПП-ДБ в центъра на София.
В нея пише, че „министерството би желало да апелира към представителите на дипломатическите мисии в страната и техните ръководители да проявяват особено внимание и професионална чувствителност по отношение на своите публични прояви с оглед избягване на възможности за тяхната инструментализация за вътрешнополитически цели“.
Bairak.bg








