Много хора протестират след трагичната смърт на 6-годишно дете
Гневни граждани хвърлят камъни и бутилки към сградата на частна клиника
Журналисти са пострадали на протеста, свързан със смъртта на дете, починало в зъболекарски кабинет на частна клиника в Пловдив. Съобщава се, че представители на медии са сред потърпевшите от нарастващото напрежение пред болницата. За сега информацията е за удар в главата и рана в крак на журналисти.
Събралото се множество от недоволни хора хвърля камъни и бутилки към сградата на болницата.
РЗИ Пловдив за починалото при зъболекар дете: Инцидентът настъпва 50 минути след операцията
На място са изпратени допълнителни екипи на полицията за справяне с напрежението.
От болницата засега отказват да излязат, за да говорят с протестиращите.
Припомняме, че в началото на миналия месец 6-годишно момченце почина след манипулация в зъболекарски кабинет в Пловдив.
Близки на починалия Ангел споделят на протеста: „Той беше здрав“. Напрежението витае във въздуха, хората са гневни след огромната трагедия.
От БНТ споделиха кадри от ескалацията на напрежение:
Източник: https://www.flagman.bg/
Източник: https://dnesnews.bg







