Ахмед Доган пребивава без основание в т.нар. морски сараи в парка „Росенец“ край Бургас и следва веднага да ги напусне. Това заявява в писмо до медиите в четвъртък Данаил Папазов – доскорошен съдружник на почетния председател на ДПС в ТЕЦ „Варна“ и други дружества и бивш транспортен министър от правителството на ДПС и Пламен Орешарски.
От изявлението става ясно, че Доган не може да пребивава и в т.нар. Боянски сараи, тъй като те също са собственост на Папазов.
„С оглед появилите се в последните дни в средствата за масова информация спекулации, относно пребиваването на Ахмед Доган в имоти на дружествата „Хермес Солар“ и „Делта Епсилон“ (на които съм представляващ и краен собственик чрез фирма „Сигда“), заявявам следното:
„Хермес Солар“ и „Делта Епсилон“ притежават недвижими имоти в парк „Росенец“, област Бургас и квартал „Бояна“ в гр. София. Ахмед Доган не е собственик или представляващ на тези дружества, същият няма общо и с имотите на дружествата, както и няма каквито и да било договорни отношения, свързани с ползването на тези имоти. Поради което Ахмед Доган пребивава без основание в същите и следва веднага да ги напусне“, посочва Данаил Папазов, който в последните две седмици предприе редица мерки срещу Доган.
Почетният председател на ДПС бе отстранен като съдружник в ТЕЦ „Варна“, както и като член на управата на електроцентралата.
От 16 август дружеството на Папазов „Сигда пропърти“ вече притежава „Хермес Солар“.
Тогава „Порт Логистика Бургас“ е прехвърлил собствеността си в дружеството на „Сигда пропърти“. Собственик на „Делта Епсилон“ пък от 2019 г. е ТЕЦ „Варна“, откъдето Доган също бе изгонен.
Папазов не посочва какво би предприел, ако Доган не освободи имота. Привечер обаче това се изясни, след като сподвижници на Доган от ДПС се събраха пред сарая в Бояна и пред бТВ обявиха, че по-рано в него са влезли „яки момчета“ и са поискали от намиращите се вътре да го напуснат..
По-късно близките на Доган активисти на ДПС пуснаха видео, снимано пред имота в столичния кв. „Бояна“.
„Намираме се пред жилището, което се обитава от д-р Ахмед Доган от 20 години насам. Получихме сигнал от служителите, които работят в жилището, в тази сграда, че група от пет до десет души, неизвестни никому, с един документ, идват и ги извеждат от сградата“, казва във видеото Тимур Халилов от ДПС. Клипът е качен на фейсбук страницата „ДПС Пресцентър“.
„Това е груба форма на самоуправство в правова европейска България“, заяви той. Добави, че хората, влезли в сградата, „никой не знае какви са“. Удостоверили самоличността си с „някакъв хвърчащ документ, но не знаем кои са, какво са донесли, какво носят, какво са внесли, какво правят в момента вътре, какво въобще правят в този дом“.
Той се обърна към „компетентните органи, правоохранителните органи, обръщаме се към Държавната агенция „Национална сигурност“ (ДАНС)“, към министър-председателя, президента, „незабавно да се предприемат мерки, за да се осигури правото на обитателя на този дом, правото на д-р Ахмед Доган, защото ако някой има право да притежава този дом, има законен ред да стане това нещо“.
„Обръщаме се също така и към дипломатическия корпус, да съблюдават и да обърнат много сериозно внимание върху това как в момента се действа в България и как органи се използват с цел саморазправа“, каза Халилов.
По-късно вечерта три патрулни коли на полицията пристигнаха пред жилището на почетния председател на ДПС Ахмед Доган в „Бояна“, а полицаите застанаха пред имота.
На мястото са евродепутатът Илхан Кючюк, народните представители от ДПС (без Пеевски и група) Рамадан Аталай, Тимур Халилов, Джейхан Ибрямов, представители на младежката организация на ДПС и медии. После към тях се присъединиха още симпатизанти и членове на ДПС от страната, като сред тях е и Хасан Азис, дългогодишен кмет на Кърджали, предаде БТА.

Сн. БГНЕС
Над 20 привърженици на Ахмед Доган и членове на партията пък се събраха в парк “Росенец“, след публикуваното видео във Фейсбук страницата на “ДПС Пресцентър“.
От парк “Росенец“ народният представител от ДПС Севим Али призова през медиите служебният министър-председател, президента и председателя на Агенция “Държавна сигурност“ да осигурят правото на Ахмед Доган като български гражданин. “Това, което се случва в жилището му в кв. “Бояна“, е самоуправство. Група пет-десет души са влезли и ние не знаем какво правят там. Не знаем какво описват, какво са внесли и какво ще бъде изфабрикувано. Ако трябва да се освобождава едно жилище, то това трябва да се случи по установения ред“, коментира Али.
По думите му симпатизанти и членове на ДПС са се събрали в парк “Росенец“ край Бургас, за да защитят демокрацията в България. Той подчерта, че страната ни е член на Европейския съюз и правова държава, което означава, че правата на Ахмед Доган трябва да бъдат защитени като на всеки български гражданин.
“Сами решихме да дойдем и да изразим подкрепата си към почетния председател на ДПС, след като чухме какво се случва в кв. “Бояна““, добави Севим Али.
Източник: https://dnesnews.bg








