
Зашеметяващ ход на премиера Росен Желязков да докладва в уикендов формат на безочливия „Д“какво точно е свършил кабинетът за кризата с водата! Вчера от ДПС – Ново начало му натискат копчето, днес по войнишки изпънат, Желязков „рапортува“!Или си е загубил ума, или става нещо в кухнята на властниците.
Между другото, послушният доклад на министър-председателя от ГЕРБ е тъп римейк на филма „Врагът в моето легло“. Нали помните! В него се разказваше за опасна игра на идентичност и интриги, където нищо не е такова, каквото изглежда. С други думи, или Желязков е премиер, а Делян е гарнитура(друго не може да бъде при сравнение на рейтингите на двете партии), или е обратното!
Политически погледнато, на премиера очевидно не му дреме за гласоподавателя. Неговото подчинение на нелегитимната за управлението олигархична фигура буквално остава усещането за корупция и задкулисни сделки! Не се ли сеща обаче Росен Желязков какви дългосрочни последици за политическата култура и функционирането на държавата ще има клякането пред Делян! А толкова месеци вече се старае да звучи като солиден управленец!
Хайде, за гласоподователите на премиера не му дреме, свикнали сме. Ами чуждестранните партньори? Какво ще си каже Урсула фон дер Лайен като гледа как се клатушка несигурно титулярът на българското правителство! Какво ще си кажат инвеститорите колко стабилно и надеждно е официалното ни правителство! Да не говорим за дипломатическите отношения! Някакъв дълбоко неестетичен тип от още по-мъглявата полуразцепена, полу-открадната от турците партия, плющи с камшик, все едно е в цирка и развеселява публиката с танцуващи маймунки!
И какъв авторитет, какво лице остава на Росен Желязков, превърнат от Пеевски в същински капут, както казваха някога софийските гаменчета, пардон, днешни локали!
Юлияна Методиева
Bnews.bg







