
„Да използвате вот на недоверие като част от предизборната ви кампания, показва предизборна немощ“, обърна се към вносителите на вота на недоверие съпредседателят на парламентарната група на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ) Кирил Петков по време на дебатите в пленарната зала.
„Реално вие нямате визия за България, а само пропаганда, основана на страх и омраза“, посочи той.
„Хората искат решение, време е да помислите за позитивни решения“, подчерта съпредседателят на парламентарната група на ПП-ДБ.
„Този вот няма да мине. Да е ясно, че ще продължим да се борим за хората в енергийния сектор, за здрави и образовани лица, за модерна България, за по-високо платени работни места, за българите да са първа класа европейци, и ще се борим за нашата родина“, заяви Петков.
Народното събрание обсъжда днес първия вот на недоверие срещу кабинета „Денков – Габриел“, който беше избран преди малко повече от четири месеца. Внесен е от парламентарните групи на „Възраждане“, БСП и „Има такъв народ“ заради твърдения от тях провал на правителството в сектор „Енергетика“.
Инициативата дойде, след като правителството изпрати в Европейската комисия териториалните планове за въглищен преход, бяха приети промени в Закона за енергетиката за либерализация на пазара за електрическа енергия за битови потребители, както и Пътната карта за климатична неутралност.
Днес ще протече дебата по вота на недовери, а 24 часа след приключването на дебата, вотът ще бъде подложен на гласуване. За да бъде приет, са неоходими 121 гласа. Формациите-вносилите имат общо 72 гласа.
Източник: https://dnesnews.bg








