
На всеки хищник му идва края. Мисля, че Борисов много добре осъзнава, че е на гърба на тигъра, хванат за опашката му. А се е пуснал, а е станал на кИфтета (или на десерт, както го плаши Пеевски през Томова, бел.ред.). Цялата му физиономия изразява вътрешната му същност. Подозирам, че краят му ще бъде брутален.
Елена Гунчева-Гривова
Само ще добавя, че довечера очаквам Апелативния съд в София, ако имат малко акъл, да разтури кошаревското дело с кмета на Варна и да лъсне цялата нестоятелност на Шишковото правосъдие. Бламирано от собствените му маши в САС, Прокуратура и КОНПИ.
Оттук Бойко Борисов, който току що ми написа, че няма общо със заплахите на Делян Пеевски и неговите маши и бухалки към мен, кариерата ми на журналист и към моето семейство, има два възможни хода:
Ход 1: Да обяви пълния крах на шишковата бухалка КПК и да поиска да бъде разформирована – за което твърдо ще получи гласовете на ПП-ДБ, АПС, Величие и МЕЧ, а вероятно и на Възраждане. Това са над 160 гласа!
След това – да се отива на бързи предсрочни избори, с партия на Радев или без, след които да се направи коалиция Анти Пеевски и срещу корупцията на най-високо ниво в държавата. Цената – Борисов да оцелее от мъртвата хватка на Пеевски и да се пенсионира с почести.
Ход 2: Борисов да каже, че всичко е точно и че Правосъдие има, защото съдът го е въздал и да си седне тихо със задника на депутатската банка и да остави Пеевски да дерибейства мощно върху него и върху всички ни.
Тогава краят му на Борисов наистина ще е жесток.
Вече съм го писал и говорил – битката между двамата могъщи на върха на корупционната пирамида Пеевски и Борисов не е само на живот и смърт, но и за миналото им. Двамата нямат особено бъдеще, камо ли заедно, но имат много тежко минало. На падналия първи ще бъдат приписани всички грехове – за торбите с кеш, за ограбените милиарди от асфалт и поръчки, за издевателствата и ликвидирането на медиите, за брутални и немислими престъпления и зверски саморазправи със заграбването на държавните активи и чуждите бизнеси … Ше изскочат едни Калинки, Павлинки, Нидалалгафарита и всякакви магарета с обвинителни разкази и разкрития за падналия мастодонт.
Апропо, време в вече да теглите и чертата за КТБ? Кой ограби и бутна банката? Отговорът е супер прост – следете пътя на парите (в кои банки са) и къде са активите – заводи, сгради, хотели, златни имоти за няколко милиарда… Ще се окажат на едно място и то не е в Белградска панелка нито при стария обитател на Сараите в Росенец. А КОЙ ли ще е новият?
Николай Бареков
Bnews.bg








