
Поредни демонстрации в защита на Благомир Коцев и срещу „двете мутри“ се проведоха тази вечер – във Варна и Велико Търново, като със старопрестолния град протестната география се разшири. Така организаторът ПП-ДБ успява да поддържа протестния ритъм. Митинги след задържането на варненския кмет досега се проведоха още в София, Пловдив, Русе, Добрич, Брюксел и няколко други европейски града. Очаквано най-посетени бяха във Варна и столицата, в другите присъствието бе скромно.
Край морето тази вечер се събраха по-малко хора от предишните четири прояви. „В Европейската комисия ще има дискусия заради ареста на Благомир Коцев. Всички ние ще платим иска до Европейския съд за правата на човека“, заяви лидерът на ПП Асен Василев. Партията ще поиска и изслушване в нашия парламент по казуса. „Искаме си кмета“, „Свобода за Благо“, викаха демонстрантите. Оратор призова следващия път всички да доведат семейните си половинки, „дори бившите“. Проведе се и традиционното шествие до Окръжния съд. Следващият протест е планиран за 27 юли, когато се чества Освобождението на Варна – символично демонстрантите ще въстанат срещу днешната несвобода.
Междувременно на местна почва се поддържа и тонусът на междупартийната битка. Бившият кмет Иван Портних (ГЕРБ) „обнародва“ в социалните мрежи информация за още една обществена поръчка. Тя касае софтуерното поддържане на синята зона. Коренът на тази драма е стар – през 2024 г., малко след встъпването на новата администрация, поддържащата зоната фирма започна да не го прави. Според ГЕРБ не бе проведена навреме обществена поръчка за новия период на дейността; новата управа отвръщаше, че проблемите са „гербаджийска мина“. Администрацията намери фирма, която от добро сърце да се грижи за зоната до новия конкурс. И, според Портних, случайно… през месец май сега същата фирма печели поръчката, нагласена от „шуробаджанашка“ комисия:
Източник:https://www.segabg.com/
Източник: https://dnesnews.bg







