Депутатът от ГЕРБ Деница Сачева изля порция от гневни коментари по повод днешните изявления на президента Румен Радев, който не спести упреците си по повод цените, както и въпросите къде са парите за „Хемус“ и милионите за свлачища и язовири.
„Има много теми, които са горещи и парят под краката на президентската институция, в това число и по темата корупция. Крайно време е да започнем да получаваме отговори, а не морализаторски бележки, настоя Сачева.
И си обясни нещата така – явно като военен г-н Радев си представя икономиката на централно подчинение, такова, в което можеш да дирижираш с командни методи цените, но слава Богу, че такова управление България няма да види.

Така зам.-шефката на парламентарната група на ГЕРБ Деница Сачева коментира изказванията, които направи президентът Румен Радев по-рано днес. Реакцията й бе провокирана от думите му, че цените непрекъснато растат.
„Много ясно бе показана волята на правителството и на институциите да се работи срещу спекулата и срещу недобросъвестните търговци, които биха могли да използват политическата ситуация за спекулативни цели. Нашата работа е да пресичаме спекулата“, каза Сачева.
Според Сачева държавният глава „отново е имал изявления по теми, за които здравият разум няма алтернатива“. Тя определи като жалко това, че в деня, в който страната ни отново е получила признание от европейските институции, че отговаря на стандартите за прием в еврозоната, „вместо да получим поздравления като правителство, при това на малцинството, което е героизъм от наша страна, получихме поредна порция опити за язвителни бележки“.
Сачева настоя, че Радев продължава да дължи отговори за „Боташ“ – защо трябва да се плащат милиони, за да може той да изпълни въжделенията си за 30-годишна стратегия в енергетиката.
„Има много теми, които са горещи и парят под краката на президентската институция, в това число и по темата корупция. Крайно време е да започнем да получаваме отговори, а не морализаторски бележки“, настоя депутатката.
По темата за Северна Македония от ГЕРБ подчертаха, че е минало само гласуване в комисията по външна политика и въпросът тепърва предстои да намери решение в ЕП. Тя посочи, че и премиера и други политически лица в РСМ ясно изразяват негодувание и притеснения по темата с доклада по напредъка им за присъединяване към ЕС. „В пленарна зала ще се види коя партия има или няма влияние и какво е мнението на ЕНП и на останалите политически семейства“, каза Сачева. Тя подчерта, че всички български евродепутати са работили единно. „Изключително жалко е, че за пореден път държавният глава не може да отсее зърното от плявата и да се покаже на висотата на един национален интерес“, добави депутатката.
Относно обвиненията за средствата на магистрала „Хемус“ и язовирите Сачева каза:
„Работата по всички тези инфраструктурни проекти бе замразена. Междувременно се случиха много събития, имаше инфлация, инфлационен процес. Няма нито едно доказано обвинение от всички тези, които се сипеха в ефир. А освен, че работата спря, нищо друго не се постигна. Когато отново работата тръгна, да се опитват отново да прехвърлят вината от болната глава на здравата е най-малкото недостойно поведение. Без инфраструктурни проекти не може да има икономически растеж и подем“.
Сачева бе попитана и може ли да съдейства на половинката на Лена Бориславова – Мирослав Иванов да си намери работа. Има си Агенция по заетостта, лаконична бе Сачева.
Bairak.bg








