
Докато „Продължаваме промяната“ кретат едва-едва финансово и издирват кеш по телефона от „Пламен“ или „шефчето на Бейкролс“, бившият им спонсор Николай Събев размята милионите си като пинг-понг топчета.
Куриерският бос, който записа стаж като министър на транспорта по времето на първия и единствен кабинет на „гениите“ от Харвард, чака поредния милион по сметката си от луксозна лодка, която е обявил за продан, пише ПИК.
Не е тайна, че плавателните съдове са голямата мания на русенския богаташ, наричан още Дедо Еконтий, и голяма част от имането му е инвестирана именно в лодки и яхти
Беловласият бивш министър Николай Събев, който за изборите през ноември 2021 г. наля 310 хиляди лева в ПП-ДБ чрез изчегъртаната, миналата година от коалицията партия „Волт“, е обявил за продан една от лодките си. Луксозното „съкровище“, както самият Събев е презентирал малкия плавателен съд, е пуснал котва на пристанището в Созопол, тъй като собственикът му обикаля света с италианската си яхта. За нея миналата година той брои над 5 милиона евро. Сега 65-годишният бизнесмен е пуснал обява, че се разделя с лодката срещу 450 хиляди евро, тъй като вече не се нуждае от нея.
Лодката е модел Capelli Tempes 50‘, произведена преди 5 години и е с капацитет за 18 души.
Bairak.bg








