„ЦСКА 1948“ привлече бразилец от българската Втора лига
„ЦСКА 1948“
„ЦСКА 1948“ привлече бразилския нападател Касиано Бузон (23 г), който записа 28 мача, 7 гола и 9 асистенции за „Черноморец“ (Балчик) през изминалия сезон. След победата над „ЦСКА-София“ в плейофа за класиране за Лигата на конференцията, от „ЦСКА 1948“ привлякоха и играч от съперника. Това е вратарят Алекс Божев (19 г.), юношески национал, който е считан за един от най-големите таланти на поста си. Той вече игра за „ЦСКА 1948“ от юли 2019 до януари 2020 г. След това обаче не успя да се наложи в „ЦСКА-София“ и дори бе преотстъпен в „Литекс“. Междувременно „ЦСКА 1948“ се раздели с вратаря Генадий Ганев, Валентин Йосков и Джонатан.
„ЛУДОГОРЕЦ“
Първият входящ трансфер на шампиона „Лудогорец“ е на вратар. Това е германецът Хендрик Бонман (30 г.), който идва от австрийския „Волфсбергер“. Той е бил преди това в „Рот Вайс“ (Есен), втория отбор на „Борусия“ (Дортмунд), „Мюнхен 1860“ и др.
„ЧЕРНО МОРЕ“
Вицешампионът „Черно море“ обяви раздялата си с левия бек Мартин Дичев.
„ЛЕВСКИ“
След назначаването на Станислав Генчев, „Левски“ обяви и първия освободен футболист. Това е уругваецът Хоакин Фернандес, който дойде през февруари и изигра само 3 мача.
„ЛОКОМОТИВ“ (ПД)
Пловдивският „Локомотив“ обяви, че няма да поднови договорите на Бабакар Дион, Евандро и Йоан Баи.
„БОТЕВ“ (ПД)
Пловдивският „Ботев“ обяви първия напускащ футболист. Това е атакуващият халф Мохамед Брахими (25 г.), който записа 44 мача, 2 гола и 10 асистенции от началото на 2022 г. насам.
„АРДА“
Клубът от Кърджали се раздели с осем играчи. Не бяха подновени договорите на Иван Коконов, Деян Лозев, Христо Митев, Илия Юруков, Принц Окезие и Станислав Дюлгеров. Отделно Лъчезар Котев и Ел Мами Тетах, които играха като преотстъпени, се връщат в клубовете си – съответно Котев в руския „Химки“, а Тетах в турския „Аланияспор“.
„СЛАВИЯ“
Първите освободени от клуба футболисти са крилото Кристиян Добрев, защитникът Ивайло Марков, халфът Валентин Петров и нападателят Тони Тасев.
„ЛОКОМОТИВ 1929“ (СФ)
Столичният „Локомотив 1929“ обяви раздялата си с най-добрия футболист на тима през изминалия сезон – бразилецът Карлос Франса, който ще играе в индийското първенство.
„СЕПТЕМВРИ“ (СФ)
След завръщането си в Първа лига „Септември“ обяви раздяла си с девет футболисти. Това са капитанът Асен Георгиев, Айкут Рамадан, Георги Динков, Иван Арсов, Йоан Гаврилов, Йордан Йорданов, Йосип Михалич, Мартин Стоянов и Мартин Тошев. Треньорът Николай Митов остава на поста си и през следващия сезон.
„СПАРТАК 1918“ (ВН)
Новият член на Първа лига „Спартак 1918“ се раздели с почти половината си отбор. Напускат защитниците Велислав Боев, Преслав Петров, Радослав Терзиев, както и халфовете Хидает Хюсеин, Георги Бабалиев и Велислав Минков.

.
Източник: https://www.segabg.com/
.
.
Източник: https://dnesnews.bg




