Едва ли някога Уолт Дисни е подозирал, че името му ще бъде свързано с една от най-големите филмови компании в света. А още по-малко е предполагал, че една от най-обещаващите млади актриси, работили за тези компании, ще повдигне завесата зад бляскавия живот на децата на Холивуд и ще разкрие най-мрачните им тайни. Алисън Стоунър не се превръща в новата Джудит Гарланд, въпреки че има всички шансове да постигне същия успех. Но я сполита същата съдба, поради което решава да напусне киното, потресена от жестокото отношение към децата в Холивуд.
В биографичната си книга, младата актриса разкрива преживяванията си, докато е била в сърцето на филмовата индустрия. А разказите й са толкова потресаващи, че вероятно ще доведат до нова вълна промени в Холивуд.
Алисън Стоунър вероятно не е популярна днес на широката аудитория, но преди 10 години беше любимка на публиката. Тя си партнира с Деми Ловато в поредицата „Кемп Рок“, където играе приятелката й от лагера Кейтлин Гелар. Алисън участва още във филми като „Деца на килограм“, „Лудориите на Зак и Коуди“, „В ритъма на танца“ и „Супер краткото шоу на Майк“. Озвучава различни анимационни филми, но се отказва, когато става твърде популярна и решава да се посвети на музиката и танците.
„Напуснах Холивуд, защото ситуацията там е брутално жестока. Ние бяхме деца на 13 — 14 години, а трябваше да сваляме мъже, които можеха да ни бъдат дядовци, за да получим роли. Най-отвратително ми беше, когато се наложи да флиртувам с един известен продуцент по време на прослушване. Той можеше да ми бъде дядо, а аз трябваше да се преструвам на зряла жена и да му се предлагам“, споделя Алисън.
Младата актриса признава, че алкохолът и дрогата вече са нещо обичайно дори за децата в киното, както и малтретирането им от продуценти и режисьори. Самата тя става обект на посегателство от известен продуцент, който обаче не се впечатлява от факта, че е малолетна и я насилва. „Последното, което си спомням, преди да изгубя съзнание, беше един плакат на стената“, спомня си Алисън. След случилото се тя е толкова потресена, че отказва да участва, в каквито и да е филмови проекти след това.
„Ситуацията у дома също не беше розова. Баща ми ни беше напуснал, майка ми беше алкохоличка, а новият й съпруг — брутален насилник. Имаше период, в който предпочитах да съм на работа, само за да не се прибирам вкъщи“, спомня си бившата актриса.
Звездата е обсебена от теглото си в този период и въпреки че е невероятно слаба, се записва на лагер за отслабване. „Тренирахме по 7 часа на ден и ядяхме отчайващо малко. Така развих и анорексия“, споделя тя. Травмите от миналото в един момент й идват в повече и тя напуска киното. И се фокусира върху психологията и здравословното хранене. Днес е успешен терапевт и консултант по психични разстройства, но въпреки това е запазила любовта си към актьорството. И споделя, че независимо от всичко преживяно, би се върнала отново към филмите, стига да не е принудена да влиза в стария омагьосан кръг заради роля.
Razkritia.com








