
Нито един от тях обаче не е професионален, след като бяха отменени санкциите на „Берое“, „Спартак 1918“ (Вн) и „Пирин“
От днес нито един професионален клуб в България няма наказание от ФИФА. В изминалите дни бяха отменени забраните за трансфери на първодивизионните „Спартак 1918“ (Вн) и „Берое“, след като те изплатиха проблемни задължения към бивши свои играчи. Старозагорци реагираха светкавично и ще се опитат да уредят новопривлечените Тижан, Нене, Алехандро Масого и Валентино Кинтеро за утрешното домакинство срещу „ЦСКА 1948“.
Тази сутрин е вдигната и санкцията срещу „Пирин“ (Благоевград). Вчера от втородивизионния клуб се оплакаха в официална позиция, че наказанието им си стои, въпреки че още в началото на юни е била платена глобата от 3000 швейцарски франка и са подадени в срок пълен комплект документи, включително и доказателства за плащанията, договорни отношения и др. Освен това и международният отдел на БФС е съдействал с апел за по-бързо разглеждане на случая.
В крайна сметка проблемът и на „Пирин“ вече е решен, но това стана ясно днес и клубът не успя да картотекира навреме новите си попълнения за гостуването срещу „Янтра“ тази вечер от I крът на Втора лига.
Остават още четири клуба, които са с действащи забрани за трансфери от ФИФА. Това са третодивизионните „Бдин“ (Видин) и „Ловеч“, които са наказани за следващите три трансферни прозореца за по един нерешен случай, както и четвъртодивизионните „Верея“ (СтЗ) – 3 висящи казуса и „Крумовград“, който се отказа от професионалния футбол след изпадането си от Първа лига през май – 5 казуса.
И при четирите клуба обаче няма проблем в момента, тъй като са в аматьорския футбол и не могат да привличат професионални състезатели.
Източник: https://www.segabg.com/
Източник: https://dnesnews.bg








